
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU2236 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 4945lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 990mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 148 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 2.64A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU2236-0000-000N0U0A57G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 2700K 80CRI WARM WHITE SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.2
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ
FERRITE CORE TOROID 6.44UH T38
XLAMP CMU LED WHITE