
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XQ-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 104lm (100lm ~ 107lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 102 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0606 (1616 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.068" (1.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XQEAWT-02-0000-00000LCE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
XTAL OSC XO 6.7800MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 88POS 1.27MM
LED XLAMP XQ-E 5000K WHITE SMD