
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® XM-L HVW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 270lm (260lm ~ 280lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 44mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 46V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 133 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 65 (Typ) |
| Current - Max: | 125mA |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.130" (3.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XMLHVW-Q2-0000-0000LT550 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
S1W0-5050278012-00000000-PS001
LED WM WHITE 2700K 80CRI
LED XLAMP COOL WHITE 5500K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K SMD
CONN SOCKET 4POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
TD229C-2002PY=TDFR 20 SEC