
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E HEW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3250K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 111lm (107lm ~ 114lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 106 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPEHEW-L1-R250-00DF7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3030
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
RESISTOR ANTI SULFUR
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V
INDICATOR PANEL MOUNT 6MM RED
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD