
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® ML-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 25lm (24lm ~ 27lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 78 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 85 |
| Current - Max: | 350mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, J-Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.052" (1.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MLCAWT-P1-0000-000WA6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WHITE LM561B PLUS
LED XLAMP WHITE 2SMD
0.5W 24V CCT 5700K T10 WEDGE LED
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 60VDC
XTAL OSC XO 40.2500MHZ CMOS SMD
RESISTOR CHASSIS MOUNT 2.21 OHM
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD