
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G2 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 168lm (164lm ~ 172lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 171 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XPGBWT-L1-0000-00L50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
XLAMP CMU LED WHITE
FIXED IND 47NH 450MA 200 MOHM
XTAL OSC XO 23.0400MHZ CMOS SMD
B401 7X10 BLK/ORG BIOHAZARD
LED XLAMP COOL WHITE 6200K SMD