
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LM302Z Plus |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 142lm (133lm ~ 151lm) |
| Current - Test: | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 153 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 200mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPMWH3326FP5GBU0S0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WHITE LM561B PLUS
LED 2700K 90CRI SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2200K SMD
CRYSTAL 16MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVPECL
LED 0.9W 3500K WHT 3030 SMD