
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LUXEON TX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 238lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 121 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 1.2A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.12mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of L1T2-3580500002500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP ML-C WARM WHITE SMD
XLAMP CMU LED WHITE
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LINE FILTER 250VAC 3A PCB
CRYSTAL 52.0000MHZ 8PF SMD
LED COB LCO40B 5700K SQUARE
LED 3500K 80CRI WHITE SMD