
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XHP50.2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 1080lm (1040lm ~ 1120lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 11.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 138 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.143" (3.63mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of XHP50B-00-0000-0D0BJ20DV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WHITE LM301A
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
MIDDLE POWER LED SERIES
FIXED IND 100UH 4.5A 110.3 MOHM
MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
SLIDE POT 200KOHM 0.25W TOP 60MM
LED XLAMP XH-P50.2