
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH508A+ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 160mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 24.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 220mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPHWH1L5N605XEQ3A2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED WHITE LM561B PLUS
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
LED WHITE HP 5700K 80CRI SMD