
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU1516 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 2666lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 450mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 176 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1.2A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU1516-0000-000N0B0A30E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XLAMP CMU LED WHITE
LED 5000K 70CRI WHT SMD
LED WARM WHITE 2700K SMD
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 10V 25W
XLAMP CMU LED WHITE
DC DC CONVERTER 5.5V 150W