
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LM301A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 46lm (42lm ~ 50lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 108 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40000 |
Current price of SPMWHT328FD7WAP0S0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD
CIR BRKR THRMMAG 2A 250VAC 65VDC
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
LED GREEN 0603 3.5V
LED WHITE LM301A