
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White |
| CCT (K): | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 91lm (87lm ~ 94lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 92 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MX6AWT-H1-0000-000AB9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XLAMP CMU LED WHITE
MIDDLE POWER LED SERIES
LED XLAMP WHITE 0606
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5V 150W
LED XLAMP WHITE 2SMD
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM