
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LM301A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 66lm (62lm ~ 70lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 154 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 500mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40000 |
Current price of SPMWHT328FD3WATKS0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH POWER LED SERIES 3535 CERAM
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1825
DIODE, TVS, BIDIRECTIONAL
SN74AHCT574 OCTAL EDGE-TRIGGERED
LED WHITE LM301A