
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XQ-E |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 84lm (81lm ~ 87lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 83 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0606 (1616 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.068" (1.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XQEAWT-02-0000-00000U9E7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP COOL WHITE 6200K SMD
LED WHITE LM561B PLUS
HIGH POWER LED SERIES 3535 CERAM
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35
DC DC CONVERTER 7.5V 150W
LED XLAMP XQ-E 3000K WHITE SMD