
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU1013 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 1656lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 360mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 136 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 960mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU1013-0000-000N0U0A35G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GW P9LT32.CM-PRPS-XX36-1-750-R18
LED DURIS S8 WHITE 3500K SMD
LED WHITE 5700K 80CRI SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K SMD
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
DC DC CONVERTER 3.3V 18.2W
XLAMP CMU LED WHITE