
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-E2 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 111lm (107lm ~ 114lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 109 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.39mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPEBWT-L1-R250-00DZ7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD
LED XLAMP WHITE 2SMD
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402
CONN STRAIN RELIEF 40POS
CONN TERM RECT TONG 1 AWG #1/4
LED XLAMP WARM WHITE 3000K SMD