
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-L2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 410lm (400lm ~ 420lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 1.05A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.82V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 139 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 3A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.111" (2.81mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of XPLBWT-00-0000-000HV20DT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH POWER LED SERIES 3535 CERAM
LED XLAMP WARM WHITE 2700K SMD
XLAMP CMU LED WHITE
RES THIN FILM NETWORKS
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
CONN SOCKET 8POS 0.079 GOLD PCB
LED XLAMP