
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XB-D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 135lm (130lm ~ 139lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 133 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1010 (2525 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.096" L x 0.096" W (2.45mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.078" (1.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XBDAWT-02-0000-00000BG53 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XHP50.2 WARM WHITE SMD
FIXED IND 4.4UH 2.8A 39 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
FIXED IND
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD