
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® MX-6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 71lm (67lm ~ 74lm) |
| Current - Test: | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 72 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.058" (1.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MX6AWT-A1-R250-0007EA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LM131A WARM WHT 2700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
TRANSFORMER SMD
MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2200K 2SMD
KEB 100A 1S SP DELTA 520VAC 50HZ