
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU1006 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 848lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 180mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 140 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 480mA |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU1006-0000-000N0U0A30H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED LM281BZ COOL WHT 5700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 31.2500MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
XLAMP CMU LED WHITE