
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® ML-C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 29lm (27lm ~ 31lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 91 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| Current - Max: | 350mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, J-Lead Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.052" (1.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 |
Current price of MLCAWT-A1-0000-000X51 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.2
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
VARISTOR 100V 4.5KA DISC 14MM
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD