
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMU2236 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 4712lm (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 990mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 141 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 2.64A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMU2236-0000-000N0U0A30H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3030
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
XLAMP CMU LED WHITE
CONN RCPT HSG FMALE 35POS PNL MT
SENSOR PHOTODIODE 660NM 1206
DC DC CONVERTER 52V 50W