
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LM561B Plus |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Current - Max: | 180mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package: | 5630 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.118" W (5.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25000 |
Current price of SPMWHT541MP7WAVGS0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED MP2835
HIGH POWER LED SERIES
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0805
DISPLAY 7SEG 0.5" SGL YLW 18DIP
LED LM561B WARM WHT 3000K 4SMD
IC MOTOR DRIVER PAR TO220-7