
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® XM-L HVW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2850K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 160lm (156lm ~ 164lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 44mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 46V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 79 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 125mA |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.130" (3.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XMLHVW-Q2-0000-0000HS3F8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
LED COOL WHITE 5700K 0806
FUSE CRTRDGE 32A 550VAC CYLINDR
IC SWITCH QUAD SPST 16QFN
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V