
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MP-2016 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2200K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 20lm (Typ) |
| Current - Test: | 60mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Current - Max: | 120mA |
| Viewing Angle: | 110° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2016 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of MP-2016-1100-22-80 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 1.0
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
MIDDLE POWER LED SERIES FLIP CHI
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
CRYSTAL 38.0000MHZ 12PF SMD
LED XNOVA
LED LM282B COOL WHT 5700K 2SMD