GW SBLMA3.EM-HQHR-XX58-L1L2-65-R18-LM
Description
LED DURIS S2 WHITE SMD
DataSheet
GW SBLMA3.EM-HQHR-XX58-L1L2-65-R18-LM PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:33lm (30lm ~ 36lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test:175 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)