LCW CQAR.CC-MPMR-5L7N-1-700-R18-LM
Description
LED OSLON SMD
DataSheet
LCW CQAR.CC-MPMR-5L7N-1-700-R18-LM PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:202lm (180lm ~ 224lm)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:95 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:1.5A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)