GW JDSTS2.CM-GWH2-A636-1-65-B-R33
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 5630 SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW JDSTS2.CM-GWH2-A636-1-65-B-R33 PDF
Type Description
Series:DURIS® E 5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:30lm (27lm ~ 32lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.75V
Lumens/Watt @ Current - Test:168 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.205" L x 0.118" W (5.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)