GW P7LM32.PM-RQRR-XX52-1-300-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 5700K DURIS S10 SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW P7LM32.PM-RQRR-XX52-1-300-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 10
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:1305lm (1210lm ~ 1400lm)
Current - Test:300mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):28.4V
Lumens/Watt @ Current - Test:153 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:400mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2828 (7070 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)