GW JCLMS1.EC-GSGU-6U6X-L1N2-65-R18-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW JCLMS1.EC-GSGU-6U6X-L1N2-65-R18-XX PDF
Type Description
Series:DURIS® E 3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Viewing Angle:110°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1106 (2815 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)