GW JDSTS2.EM-HRHT-A535-1-65-R18
Description
LED DURIS E5 NEUT WHT 4000K 2SMD
DataSheet
GW JDSTS2.EM-HRHT-A535-1-65-R18 PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:38lm (33lm ~ 42lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test:205 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package:5630
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.034" (0.87mm)