GW JTLPS1.EM-KKKM-A636-1-150-B-R33
Description
LED DURIS E2835 SMD
DataSheet
GW JTLPS1.EM-KKKM-A636-1-150-B-R33 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:70lm (64lm ~ 76lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:153 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:250mA
Supplier Device Package:2835
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)