GW JDSMS1.EC-FSFU-6S7S-M1N1-120-R18-STE
Description
LED DURIS E5 WHITE 4-SMD
DataSheet
GW JDSMS1.EC-FSFU-6S7S-M1N1-120-R18-STE PDF
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:51lm (44lm ~ 57lm)
Current - Test:120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.15V
Lumens/Watt @ Current - Test:135 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:5630
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.034" (0.87mm)