GW PUSTA1.PM-NDNE-XX53-1-1050-R18
Description
LED DURIS WHITE COOL 5000K 3SMD
DataSheet
GW PUSTA1.PM-NDNE-XX53-1-1050-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® P 9
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:460lm (440lm ~ 480lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.75V
Lumens/Watt @ Current - Test:159 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:3A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:3-SMD, No Lead
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.25mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LED GOLDEN DRAGON SMD
XHP35A-H0-0000-0D0BD40DT
XHP35A-H0-0000-0D0BD40DT
LED XLAMP XHP35 COOL WHT 7000K
CONN HEADER VERT 52POS 2.54MM