GW JTLRS1.EM-K3LV-A232-1-100-R18
Description
LED DURIS E 2835 WHITE SMD
DataSheet
GW JTLRS1.EM-K3LV-A232-1-100-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:125lm (115lm ~ 135lm)
Current - Test:100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):9.6V
Lumens/Watt @ Current - Test:130 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:120mA
Supplier Device Package:2835
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)