LUW CRDP-LSLU-MMMW-1-350-R18
Description
LED OSLON 70CRI 2SMD
DataSheet
LUW CRDP-LSLU-MMMW-1-350-R18 PDF
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:160lm (140lm ~ 180lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:155 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70 (Typ)
Current - Max:1A
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:CSDM
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)