GW PUSRA1.PM-N5P2-A232-1-700-R18
Description
LED WHITE 2W SMD
DataSheet
GW PUSRA1.PM-N5P2-A232-1-700-R18 PDF
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:355lm (320lm ~ 390lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:181 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1.5A
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.25mm)