LCW CRDP.EC-KTLP-6W7W-L1M1-350-R18-LM
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON WHITE SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LCW CRDP.EC-KTLP-6W7W-L1M1-350-R18-LM PDF
Type Description
Series:OSLON® SSL 150
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:800mA
Viewing Angle:150°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)