GW JDSTS2.EM-H3H7-XX57-K1L2-65-B-R33-SA
Description
LED WHITE 5630 SMD
DataSheet
GW JDSTS2.EM-H3H7-XX57-K1L2-65-B-R33-SA PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:36lm (32lm ~ 39lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package:4-SMD
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)