ASMT-JN32-NVV01
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
ASMT-JN32-NVV01 PDF
Type Description
Series:ASMT-Jx3x
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K (3500K ~ 4500K)
Flux @ 85°C, Current - Test:91lm
Flux @ 25°C, Current - Test:107lm (100lm ~ 114lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:96 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:700mA
Viewing Angle:140°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)