GW JTLMS1.CM-G4G7-XX510-1-60-1-R33
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED E 2835 WHITE SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW JTLMS1.CM-G4G7-XX510-1-60-1-R33 PDF
Type Description
Series:DURIS® E 2835
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):2200K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:20lm (17lm ~ 23lm)
Current - Test:60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:109 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:150mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1113 (2835 Metric)
Supplier Device Package:2835
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)