GW P9LT32.PM-QPQQ-B2G2-1-750-R18-IN
Description
LED DURIS S8 SMD
DataSheet
GW P9LT32.PM-QPQQ-B2G2-1-750-R18-IN PDF
Type Description
Series:DURIS® S 8
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:765lm (710lm ~ 820lm)
Current - Test:750mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.3V
Lumens/Watt @ Current - Test:162 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:1A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)