GW JDSTS2.EM-H4H7-XX56-1-65-B-R18
Description
LED DURIS E 5 SSL SMD
DataSheet
GW JDSTS2.EM-H4H7-XX56-1-65-B-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:36lm (33lm ~ 39lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.84V
Lumens/Watt @ Current - Test:195 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:180mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package:4-SMD
Size / Dimension:0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)