LCW CRDP.PC-LRLT-5M7N-L2-350-R18-Z-LM
Description
LED OSLON WHITE SMD
DataSheet
LCW CRDP.PC-LRLT-5M7N-L2-350-R18-Z-LM PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:800mA
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)