ASMT-JW32-NUV01
Description
LED ASMT-JX32 COOL WHT 7250K SMD
DataSheet
ASMT-JW32-NUV01 PDF
Type Description
Series:ASMT-Jx32
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):7250K (4500K ~ 10000K)
Flux @ 85°C, Current - Test:86lm
Flux @ 25°C, Current - Test:101lm (87lm ~ 114lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:90 lm/W
CRI (Color Rendering Index):-
Current - Max:700mA
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)