LTPL-P013WS57
Manufacturer
Lite-On, Inc.
VIGOR # :
Description
LED LTPL COOL WHITE 5500K 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LTPL-P013WS57 PDF
Type Description
Series:LTPL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:95lm (Typ)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:78 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70 (Typ)
Current - Max:700mA
Viewing Angle:140°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, Gull Wing Exposed Pad
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.224" (5.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ASMT-QWBH-ZGJDE
ASMT-QWBH-ZGJDE
LED LIGHTING HIGH POWER PLCC
ASMA-LWH0-ZFHLE
ASMA-LWH0-ZFHLE
LED INDICATOR
ASMA-LWG1-ZEGAE
ASMA-LWG1-ZEGAE
LED INDICATOR
12897
CAMERA MON SMNT OPEN USB AR0521
CONN HDR DIP POST 3POS GOLD