LCW W5SM-JXKX-4R9T-0-350-R18-ZG-HE
Description
LED GOLDEN DRAGON SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
LCW W5SM-JXKX-4R9T-0-350-R18-ZG-HE PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:64lm (45lm ~ 82lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:57 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:1A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, Gull Wing Exposed Pad
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)