GW JTLMS1.EM-G9H1-A838-1-60-R18
Description
LED DURIS E 2835 WHITE SMD
DataSheet
GW JTLMS1.EM-G9H1-A838-1-60-R18 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:27lm (24lm ~ 30lm)
Current - Test:60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Lumens/Watt @ Current - Test:150 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:150mA
Supplier Device Package:2835
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)