GW JCLMS1.EC-GTHP-5H7I-L1N2-65-R18
Description
LED DURIS E3 COOL WHT 5000K 2SMD
DataSheet
GW JCLMS1.EC-GTHP-5H7I-L1N2-65-R18 PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:27lm (24lm ~ 30lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:134 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:100mA
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)